MDŽ 2012

Moje milé, krásne dámy, ženy, dievčatá...

To snáď ani nie je možné, že je to už rok od môjho ostatného vinšu k vášmu sviatku, že ste znova o rok krajšie, múdrejšie, šarmantnejšie... To ozaj nie je lichôtka, ale údiv, záhada, ako to robíte, lebo je to fakt. A tento fakt mi už dlhšie vyrába otázku. Čím to je, že ste také? Čo vlastne na vás my muži, hriešne plemeno, najviac obdivujeme, čo vo vás vidíme? Matky, manželky, priateľky, milenky, kolegyne, šéfky, dievčatá...? Neviem to pomenovať, no napriek tomu skúsim.

Ste nositeľky Lásky! Každá z vás je súčasťou toho posvätného Ženstva, ženského elementu Bytia. A každá z vás, ako taká malá svätojánska muška, roznáša svetlo a teplo Lásky do nášho temného mužského sveta, ktorý sa tým stáva krajším a lepším. Preto vás potrebujeme, preto vás milujeme.

Moje milé priateľky, k tohtoročnému MDŽ vám želám, aby ste si boli vedomé tohto daru, ktorý vám bol daný, aby ste tú Lásku, ktorá je vám vlastná, roznášali po tom našom neuralgickom svete, aby sa skrze vás dostala ku každému, kto ju potrebuje. A ja si neskromne myslím, že ju potrebuje(me) každý. Aj tvrdí a akože necitliví chlapi...
Ďakujem(e) vám za to!
Užite si krásne váš sviatok.

S úctou

Marián